Купи!

TRIBOOSTER 120 CAPS

1.390,00 ден

Опис

Tribooster – додаток во исхраната кој содржи Tribulus terrestris

Нето маса: 252 g / 120 таблети

Состав: екстракт од плод од Tribulus terrestris кој содржи сапонини 95,2%, агенси за набабрување (микроксристална целулоза, калциум фосфат), агенси против згрутчување (силициум диоксид, магнезиумови соли на масни киселини), материјал за обвивка на таблетата [агенси за глазура (хидроксипропил метил целулоза, хидроксипропил целулоза), модифициран скроб, триглицериди со среден ланец, агенс против згрутчување (талк), изопропанол, стабилизатор (полиетилен гликол)].

Внимание: Произведено за мажи над 18 години. Чувајте надвор од дофат на деца. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Производот не е наменет за лица со било какви медицински состојби и/или лица кои примаат лекови.

Бренд

Biotech Usa