ELITE 100% WHEY

3.590,00 ден

КОЛИЧИНА ВО ПОРЦИЈА
ПРОТЕИН
25 гр
BCAAS
6.1 гр
LEUCINE
2.8 гр

Опис

Веј протеинот е брзо абсорбирачки протеин кој ги содржи сите есенцијални аминокиселини потребни за изгдрадба на мускулното ткиво. Овој продукт има низок процент на шекер и е одличен за сите оние атлети кои се грижат за нивниот нутритивен внес. Ова го прави Elite 100% Whey идеален избор за по тренинг или помеѓу оброци.

  • 25 гр веј протеин со премиум квалитет
  • Секое сервирње содржи 6,0–6,2 гр BCAAs*
  • Низок процент на шекер
  • Без глутен
  • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
НУТРИТИВНИ ФАКТИ
per 100g per portion (36g*)
Energy kJ (kcal) 1595 (378) 574 (136)
Fat 8,6 g 3,1 g
of which saturates 5,4 g 1,9 g
Carbohydrate 4,3 g 1,6 g
of which sugars 3,4 g 1,2 g
Protein 70 g 25 g
Salt 0,90 g 0,32 g

Аминокиселински профил:

per 100g per portion (36g*)
**L-Valine  4,6 g 1,7 g
**L-Leucine  7,8 g 2,8 g
**L-Isoleucine  4,6 g 1,7 g
L-Alanine 3,9 g 1,4 g
L-Arginine 1,9 g 681 mg
L-Aspartic acid 7,9 g 2,9 g
L-Cysteine 1,7 g 605 mg
L-Glutamic acid 13 g 4,6 g
Glycine 1,4 g 504 g
**L-Lysine 6,9 g 2,5 g
**Histidine 1,3 g 479 mg
**L-Methionine 1,6 g 580 mg
**L-Phenylalanine 2,5 g 883 mg
L-Proline 4,6 g 1,7 g
L-Serin e 4,0 g 1,4 g
**L-Threonine 5,3 g 1,9 g
**L-Tryptophane 1,3 g 479 mg
L-Tyrosine  2,2 g 807 mg

 

СОСТОЈКИ
Whey protein concentrate (milk) (90%), fat reduced cocoa powder, emulsifier (soy lecithin), flavouring, flavour enhancer (potassium chloride), salt, hydrolized whey protein concentrate (milk) (0,5%), whey protein isolate (milk) (0,5%), thickeners (carboxymethylcellulose, xanthan gum, carrageenan), sweeteners (sucralose, steviol glycosides, acesulfame K).
ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
  • 1-2 порции на ден. Уживајте во прекрасниот вкус пред тренинг, по тренинг или во било кое време ви е потребен високо протеински напиток.

Бренд

Dymatize