LIGHT DIGEST WHEY PROTEIN 500g

990,00 ден

Опис

Light Digest Whey Protein е нова генерација на исклучително лесно сварливи протеини кои зад себе не оставаат надуеност или тегоби во стомакот и имаат феноменален вкус. Како таква формула погодни се за секоја програма која вклучува изградба и одржување на мускули, како и при губење на телесна тежина, регенерација итн.

Лесното дејство и сварливост се должат на INILUN от кој е вклучен во формулата и whey изолатот кој се вари исклучително брзо.

  • Може да помогне при слабеење – содржи помалце од 80 kcal на сервирање
  • Низок удел на шеќери и висока концетрација на влакна
  • Без глутен
  • Хлоридот придонесува кон нормална дигестија во организмот со синтеза на хлороводородната киселина во стомакот

Употреба: Промешајте 1 сервирање (20g) во 200 – 300 мл вода или немасно млеко. Препорачано е да се користи 1 – 2 пати дневно или зависно од вашите потреби за протеини.

Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Додатоците во исхрана не се надоместок или замена за балансира исхрана и здрав начин на живот.

Нутритивна Табела 100 гр 40 гр 20 гр
Енергетска вредност 386kcal / 1614kJ 154kcal / 646kJ 77kcal / 323kJ
Протеини 76 gr 30.4 gr 15.1 gr
Јаглехидрати 9 gr 3.6 gr 1.8 gr
-од кои шеќери 6.9 gr 2.7 gr 1.4 gr
Масти 5.8 gr 2.3 gr 1.2 gr
-од кои заситени 4 gr 1.6 gr 0.8 gr
Сол 0.41 gr 0.18 gr 0.09 gr
Инулин 1000 mg 400 mg 200 mg
Хлорид 400 mg 160 mg 80 mg
Л-Леуцин 8190 mg 3276 mg 1638 mg
Л-Валин 4890 mg 1956 mg 798 mg
Л-Изолеуцин 5010 mg 2004 mg 1002 mg

Состав: Млечен протеин (протеински концентрат од сурутка(содржи млеко), протеински изолат од сурутка (содржи млеко), прашок од какао 6%, арома, агенти за згуснување Е412/Е415, инулин, калиум глорид, засладувач Е955. Содржи природно создадени шеќери

Пакување:

500гр

Бренд

QNT