Купи!

DELICIOUS WHEY PROTEIN POWDER 2,2 KG

3.490,00 ден

Опис

QNT се залага за здрав начин на живот и се труди да му овозможи правилен развој на вашето тело. Со таа цел ги подобрија своите протеински додатоци кои содржат најквалитетен сооднос од хранливи материи. Вкусниот сурутка протеин содржи само најдобри извори на протеини, како што се изолат и концентрат од сурутка како и хидролизиран протеин . Освен тоа додадени се и сите потребни есенцијални амино-киселини. QNT особено се труди и во поглед на вкусот на своите производи. Уште во самиот назив на производот се посочува на финиот вкус од широка палета на вкусови од која секој може да избере тоа што најмногу му одговара.

Сеедно дали работите на губење на мастите или зголемување на мускулната маса, внесувањето на протеини е од извонредно значење за секојдневниот живот и зачувување на здравјето. Доколку сакате да го обезбедите вашето тело со внос од најквалитетни хранливи материи и потребни количини од протеин овој производ е идеален избор за вас.

Со повеќе од 25-годишна работа на квалитетот на своите производи, QNT гарантира врвни суровини за резултатите кои сакате да ги постигнете, а згора на тоа е и „вкусно“.
Формулата содржи: Концентрат од сурутка протеин: Сурутка протеин што се ослободува брзо, содржи висока количина на BCAA и е одличен избор за лица кои работат на растот и одржувањето на мускулната маса.

Употреба:
Измешајте една дозерка (30г) во околу 250мл вода или безмасно млеко. Се препорачува да се пие 1-3 дневно, најдобро би било наутро и за време на тренинг, а може да се конзумира и помеѓу оброците.

Да не се преминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхраната не е замена за здрава и избалансирана исхрана.

Состав:

Просечни нутритивни вредности                                      /100г                 /30г              /60г**
Енергетска вредност                                                           412 kcal /         124 kcal /     247 kcal /

1723 kJ              517 kJ         1034 kJ

Протеини                                                                                74,7г                22,4г             44,8г
Јагленохидрати                                                                      11,5г                3,45г               6,9г
Масти                                                                                       7,5г                 2,25г               4,5г
Рок на употреба: Видете на пакувањето
Произведено во ЕУ и дистрибуирано од: QNT – 6536 Donstlennes (Белгија)

QNTSPORT.com

Останати состојки: Протеинска мешавина: (изолат од сурутка протеин, концентрат од сурутка протеин, хидролизиран сурутка протеин), какао прав 8%, згуснувач: гуарова смола, ксантанова смола, ароми, засладувач: сукралоза.

Бренд

QNT